Mirror Trader İşlem Platformu

Mirror Trader işlem platformunu diğer işlem platformlarından farklı kılan en büyük özelliği yatırımcılara sunduğu strateji önerileri ve bu önerileri takip etme imkanıdır. Mirror Trader işlem platformu aracılığı ile yatırımcılar, piyasada kullanılan başarılı stratejilerin bilgilerine ulaşabilmekte, kendi tercihleri doğrultusunda otomatik, yarı – otomatik ve manuel olarak stratejileri takip ederek işlem emirleri verebilmektedirler.

Aynı zamanda Mirror Trader işlem platformu, bünyesinde detaylı teknik analizleri gerçekleştirmeyi mümkün kılan teknik analiz araçlarını, yatırımcıların ileriye dönük işlem emirleri vermesini ve kar al zarar durdur seviyelerini belirlemesini mümkün kılan ara yüzleri de barındırmaktadır.

Miror Trader işlem platformu özelliklerine ve bu özelliklerin yer aldığı sekmelere göz atarsak;

Gerçek Zamanlı Grafik Ekranı;

mirror-trader-islem-platformu-gercek-zamanli-grafik-ekraniBu alanda seçimini yaptığınız varlıkların fiyat hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Seçimini yaptığınız varlıklara ilişkin fiyat grafikleri, Gerçek Zamanlı Grafik Ekranı altında sekmeler halinde oluşacaktır. Fiyat grafiklerinin sıralandığı sekmenin hemen altından ulaşabileceğiniz, araç çubuğunda;

 • Mum Grafiği Zaman Dilimi butonu aracılığı ile oluşturduğunuz fiyat grafiklerine ilişkin zaman periyotlarını belirleyebilirsiniz.
 • Osilatörler butonu aracılığı ile fiyat grafikleri üzerinde uygulayabileceğiniz teknik destek araçlarına ulaşabilir, bu araçlar aracılığı ile detaylı teknik analiz işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Grafik Türleri butonu aracılığı ile grafiklerinizin gösterim türünü ve şeklini belirleyebilirsiniz.
 • Piyasa Algısı butonu aracılığı ile ilgili varlık üzerinde piyasada oluşan genel algıyı tespit edebilir, Forex piyasasında oldukça önemli olan trend değişimlerini bu gösterge aracılığı ile öngörebilirsiniz.
 • Uzat ve Cetvel butonları aracılığı ile grafik ekranınızın görünürlülük özelliklerini değiştirebilirsiniz.
 • Yakınlaştır ve Uzaklaştır butonları ile grafik ekranınızın ölçeğini belirleyebilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Grafik Ekranı’nın sağ üst köşesinde ise, işlem emri verebileceğiniz ve grafik ekran üzerine farklı fiyat grafiklerini eklemenizi mümkün kılan menü bulunmaktadır. Bu menüde yer alan;

 • Artı butonu aracılığı ile grafik ekrana istediğiniz varlığın fiyat grafiğini ekleyebilirsiniz.
 • Kayıt butonu aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz işlemlere ilişkin excell formatında rapor alabilirsiniz.

mirror-trader-islem-platformu-gercek-zamanli-grafikAynı zamanda bu bölümde bulunan varlığın alım ve satım değerlerini gösteren butonlar aracılığı ile de işlem emri penceresine ulaşabilir, bu pencerede belirleyeceğiniz kar al zarar durdur seviyeleri aracılığı ile istediğiniz yapıda işlem modelleri oluşturabilirsiniz.

Stratejiler Ekranı;

Bu pencere altından yatırımcılar piyasada başarılı olan işlem stratejilerinin bir listesine kolaylıkla ulaşabilmektedirler. İşlem stratejileri belirli kriterler dahilinde oluşturulmakta ve yatırımcılar bu stratejileri istedikleri kriterler uyarınca filtreleyerek, işlem stratejilerinin bir listesine ulaşabilmektedirler.

Akıllı Filtre; Akıllı filtre butonuna tıklamanız durumunda, ekranınıza, belirli kriterler dahilinde filtreleme yapmanıza olanak sağlayan bir buton dizini gelecektir. Bu buton dizininde;

mirror-trader-islem-platformu-akilli-filtre

 • En Fazla Seçilen
 • En İyi T-Skoru
 • En Fazla İşlem Yapan
 • En Fazla Bakiye, seçeneklerinin arasından kendi işlem modelinize ve sermayenize uygun olduğunu düşündüğünüz, yatırım stratejilerinin listesini filtreleyebilirsiniz.

mirror-trader-islem-platformu-ozel-filtre

Özel Filtre; Bu alanda yatırım stratejilerinizi kendi belirleyeceğiniz kriterler uyarınca filtreleyebilirsiniz. Bu alanda bulunan buton dizininde;

 • Zaman Dilimi
 • Strateji Adı
 • Sembol
 • Pip
 • Maks. Zarar, gibi parametreleri belirleyerek, yatırım stratejilerinin belirlediğiniz kriterler uyarınca filtrelenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda buton dizinin üst kısmında yer alan kriter ekle butonu aracılığı ile istediğiniz farklı kriterleri de bu alana ekleyebilirsiniz.

Takip Listesi; Bu alan yatırımcıların işlem gerçekleştirdikleri, takip ettikleri veya gözlemledikleri stratejilere kolay bir şekilde ulaşması amaçlanarak oluşturulmuştur. Yatırımcılar istedikleri yatırım stratejilerini bu alana ekleyerek ilerleyen zaman diliminde bu stratejilere kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

Geçmiş;

Bu alanda yatırımcının gerçekleştirdiği işlemlerin geçmiş kayıtları tutulmaktadır. Yatırımcı hesabı aracılığı ile gerçekleştirdiği veya gerçekleştirilmesi emri verdiği tüm işlemlerinin kayıt bilgilerine bu alandan kolaylıkla ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılarımız